Hunger Games

6. listopadu 2017 v 15:50 |  Filmy/Seriály
Výsledek obrázku pro Hunger Games png

Určitě každý zná Hunger Games (buď knížní nebo filmovou verzi) a pokud neznáte ani jedno tak se na to jděte okamžitě kouknout a nečtěte tento článek, obsahuje spoilery.
Poslední dobou jsem se zase na to koukala (na všechny díly), ale když jsem byla menší tak mi bylo úplně jedno, jestli jsem děj chápala nebo ne, prostě mi šlo jen o Peetu a Katniss. Jenže Teď jak se na to koukám znova, docházími že hodně věcí nedávají smysl a proto jsme teď celý týden četla všechny 3 knihy. - myslela jsme si, že tam to bude všechno do podrobna vypsané, jenže spisovatelka zmiňovala jen polovinu toho co dodnes nechápu :)

ARÉNA SMRTI

Související obrázek


Aréna smrti je o "vysvětlení a ději" Hladových Her. Určitě první díl je velice dobrý, máte tam nějakou romantiku, zápletku a je to akční film. Když si přečtete knihu je skoro stejná jako film v něčem je kniha lepší a v něčem je film lepší. Ale miluju jak Katniss najde Peetu u té řeky a je i podle té knihy šťastná, že ho našla. V podstatě miluju ten konec od jak ho našla do toho jak řeknou: "Dámy a pánové, představuji Vám letošní vítěze 74.ročníku Hladových her!" V knize jsou asi 5 kapitol o tom co se všechno dělo v té jeskyni atd.., takže doporučuji si přečíst! :)

VRAŽEDNÁ POMSTA

Výsledek obrázku pro Hunger Games 2 png
Vražedná pomsta je můj nejoblíbenější díl (jak knižní tak i filmový) Tady se konečně do Peety začíná Katniss zamilovávat, ale v celku i ta aréna je dobrá a taky mám ráda Johannu s Finickem ♥. Jenom ten konec jsem nepochopila, protože vem te si, oni chtěli Katniss zachránit z arény, jenomže jak by se k ní dostali, kdyby nevystřelila do toho silového pole? A když jsem četla tu knížku tak Haymitch řekl, že Peetu nemohli vzít s sebou, protože byli moc těžký a málem se zřítili. Tak co to je?? Takovýhle létající věci by měli něco vydržet.. Vždyť vzali Katniss, Finicka a teď si nevzpomenu na jméno, toho týpka ze 3. kraje.. Mohli ještě vzít Peetu s Johanou.. Je to prostě zvláštní, protože v knize je, že Peeta hned poté, co zabil Bruta tak utíkal za Katniss, protože jí slyšel jak na něho volá a potom když tam Katniss říká, že slyšela Peetu jak na ní z blízka volá, tak potom vystřelila a poté Haymitch říkal, že Peetu nikde blízko Katniss a Finicka neviděli, tak kde teda byl?

SÍLA VZDORU

Výsledek obrázku pro Hunger Games 3 png knihaV této knize jsou obě dvě části. Ta první část (filmová) byla taková...nudná, v podstatě mě tam bavily jen ty rozhovory s Peetou, jak tam Katniss zpívá a ještě jak Peetu zachraňují, to je asi tak všechno co se mi tam líbilo.
Z druhé části tam se mi líbí všechno kde je Peeta :DD Jen v té knize je to úplně na p*ču. Protože Katniss tam chce několikrát zabít Peetu- protože Peeta prosil o to, aby ho zabili, protože se neovládal atd.., a tak několikrát na něj Katniss mířila (ale jakoby si vždycky řekla, že by nedokázala udělat ani kdyby chtěla) Ale ten konec mě trochu mrzí. Čekala jsem, že to bude s Katniss a Peetou trochu víc zamilovanější. Protože v této části se líbali jen jednou. Nevím jako, ale trošku mě ten konec zklamal :/

REPRODROZDOVÉ
(MOCKINGJAY)
Související obrázek
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 - monika - - monika - | Web | 6. listopadu 2017 v 16:43 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama